تامین مالی

توانایی اصلی شرکت مشاور سرمایه‌گذاری دانایان ارائه خدمات تامین مالی در پروژه‌های سرمایه‌گذاری، به منظور کسب انتفاع از فرصت‌های در دسترس است.

مشاوره و ارزشگذاری

مشاوران شرکت مشاور سرمایه‌گذاری دانایان کلیه خدمات نهادهای مالی را با هدف رشد ارزش فعلی دارایی‌های جاری به منظور کسب منفعت آتی ارائه می‌دهد.

تحلیل و تولید محتوا

اگر به پیگیری مهم‌ترین رخ‌دادهای بازار سرمایه علاقه‌مند هستید، گزارش روزانه‌ی دانایان، در یک ویدیوی چند دقیقه‌ای، بااهمیت‌ترین اتفاقات بازار سرمایه را از عنوان می‌کند.  

زنجیره ارائه خدمت در مشاور سرمایه‌گذاری دانایان کامل است.

شروع و به سرانجام رسیدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری به تأمین مالی منظم و پایدار نیاز دارد. به پشتوانه نقش واسطه‌ای نهادهای مالی، یکی از خدمات قابل ارائه توسط نهادهای مالی، تامین منابع مورد نیاز پروژه‌های سرمایه‌گذاری و یا ارائه مشاوره در خصوص ساختار تامین مالی (استفاده از بدهی) می‌باشد.

اوراق مشارکت

انتشار اوراق مشارکت یکی از گزینه‌های تامین مالی پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. به واسطه انتشار اوراق مشارکت، خریداران اوراق با تامین بخشی از سرمایه مورد نیاز پروژه در بازده آتی آن سهیم می‌شوند.

اوراق صکوک

درصورتی که کسب‌وکاری به دنبال تأمین منابع جهت خرید دارایی و یا تامین نقدینگی خود باشد، می‌تواند نسبت به انتشار اوراق صکوک اقدام کند. ارزش اوراق صکوک مبتنی بر دارایی پایه‌ای است که بر مبنای آن منتشر شده‌است.

استقراض

در صورتی که شرکت‌ها به منظور تأمین مالی  پروژه‌ها و عملیات خود به انتشار ابزارهای بدهی (اوراق مشارکت، اوراق قرضه و…) تمایل داشته‌باشند، نهادهای مالی توانایی ارائه خدمات مشاوره‌ای مرتبط با مسئله را دارند. تامین مالی از محل استقراض معمولاً هزینه مشخص و بالایی دارد.

صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان

به منظور تأمین سرمایه مورد نیاز برای ساخت پروژه‌های ساختمانی می‌توان از طریق صندوق‌های زمین و ساختمان اقدام کرده و منابع مالی مورد نیاز را از محل سرمایه‌گذاران عمومی جمع‌آوری کرد.

صندوق PE - سرمایه‌گذاری خصوصی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی با هدف سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی تأسیس شده‌است. در بسیاری از مواقع بازده مورد انتظار صندوق‌های خصوصی از محل برطرف شدن چالش‌های عملیاتی و مدیریتی آن‌ها می‌باشد.

صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات

به منظور تأمین منابع لازم برای خرید و فروش و یا بهره‌برداری از واحدهای ساختمانی به جهت کسب انتفاع از بازار معاملات املاک صندوق‌های املاک و مستغلات طراحی شده‌است. این صندوق‌ها سرمایه‌گذاران را در بازده بازار املاک و مستغلات سهیم می‌کنند.

صندوق سرمایه‌گذاری بازارگردانی

تبدیل دارایی‌های مالی (اوراق بهادار) به وجه نقد یکی از روش‌های تأمین وجه نقد در شرایط اضطراری و به میزان محدود است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازارگردانی به منظور تسهیل نقدشوندگی دارایی‌های مالی فعالیت می‌کنند.

صندوق سرمایه‌گذاری پروژه

صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه نوع خاصی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که مالکان پروژه از طریق تاسیس صندوق، سرمایه خود را با سایر سرمایه‌گذاران تشریک کرده و از طریق صندوق به انجام پروژه می‌پردازند. در پایان پروژه کلیة سرمایه‌گذاران به نسبت سرمایه خود در بازدهی پروژه و صندوق سهیم هستند.

صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه

صندوق‌های جسورانه با هدف تأمین مالی پروژه‌های پرریسک  در اندازه کوچک و متوسط تأسیس می‌شوند. این صندوق‌ها با تقسیم ریسک‌های عدم موفقیت پروژه‌های مختلف، فرصت انتفاع سرمایه‌گذاران از پروژه‌های نوپا و دارای بازدهی قابل توجه را مهیا می‌کنند.

صندوق سهامی

به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در سهام و کسب بازده مناسب، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی گزینه مناسبی می‌باشد. صندوق‌های سهامی سرمایه‌های خرد را جمع‌آوری کرده و در اوراق بهادار مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند.

شرکت‌ها و کسب‌وکارها به مثابه دارایی بوده و بر این اساس لازم است که از قابلیت مبادله با سایر دارایی‌ها و نقدشوندگی برخوردار باشند؛ لذا ارزش‌گذاری دارایی و شناسایی ارزش واقعی مورد مبادله حائز اهمیت است.

پویایی اقتصاد (به ویژه اثر تورم) در ایران منجر به فاصله گرفتن ارزش امروز شرکت‌ها و دارایی‌های آن‌ها از ارزش دفتری  آن‌ها می‌باشد. یکی از خدمات مالی قابل ارائه توسط شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری ارائه مشاوره و شناسایی ارزش شرکت‌ها می‌باشد.

تهیه طرح تجاری

طرح تجاری سرمایه‌گذاری بیانگر خلاصه‌ای از دلایل اهمیت و انتظارات آتی نسبت به آن طرح است. هدف از ارائه طرح تجاری، ارائه تصویری از همة ابعاد پروژة سرمایه‌گذاری پیشنهادی می‌باشد.

تهیه امیدنامه

شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری با انتشار امیدنامة خود، تصویری جامع از حوزة عملیات، سیاست‌های عملیاتی و انتظارات آتی خود ارائه می‌کنند. مطالعه امیدنامه، چشم‌اندازی از فعالیت آتی شرکت یا صندوق ارائه می‌کند.

مشارکات در افزایش سرمایه

شرکت‌ها با هدف افزایش سرمایه خود اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند. انجام امور افزایش سرمایه و تهیه مقدمات آن  به مشاوره فنی و قانونی نیازمند است.

تعهد پذیره‌نویسی

تعهد پذیره‌نویسی به منظور از بین بردن ریسک عدم موفقیت عرضه اوراق بهادار جدید استفاده می‌شود. در این فرآیند متعهد پذیره‌نویسی در ازاء دریافت کارمزد مشخصی، متعهد به خرید تمام اوراق بهادار باقی‌مانده پس از سپری شدن پذیره‌نویسی می‌باشد.

تاسیس نهاد

تأسیس هر نهادی به برخی الزامات و موارد قانونی نیاز دارد، بر این اساس دریافت مشاوره نسبت به الزامات و مقررات تأسیس هر نهادی ضروری است.

ارزشگذاری شرکت‌ها

شناسایی ارزش شرکت‌ها به منظور عرضه در بازار سهام، انتقال مالکیت و یا تشخیص دلایل افت ارزش شرکت‌ها از جمله خدمات مالی قابل ارائه توسط مشاوران سرمایه‌گذاری می‌باشد. شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری با ارزیابی دارایی‌های شرکت‌ها و پیش‌بینی جریان نقد آتی آن‌ها اقدام به ارزشگذاری شرکت می‌کنند.

دانش و آگاهی، مهم‌ترین عامل موفقیت در تصمیم‌گیری‌های مالی و سرمایه‌گذاری است. در هر سطحی از دانش و تجربه که باشید می‌توانید با استفاده از مطالب آموزشی آکادمی دانایان، برای دارایی‌هایتان آگاهانه‌تر تصمیم‌گیری نمایید و آینده‌ی بهتری را برای خود رقم بزنید.

صِرف تسلط بر مبانی نظری کلید موفقیت شما در دنیای سرمایه‌گذاری نخواهد بود. تجربه و آزمون و خطا بال دیگر پرواز به‌سوی موفقیت در دنیای سرمایه‌گذاری است. شما می‌‏توانید ماحصل سال‌ها فعالیت و کسب تجربه در بازار دارایی‌ها را در مطالب تحلیلی گروه دانایان بیابید.

مبلغ جبران خدمات هر یک از خدمات مجموعه به شرح زیر می‌باشد: